Pokyny ke znovu otevření MŠ od 1.9.2020

28. 8. 2020

Vážení rodiče, vzhledem k přetrvávající pandemii COVID -19, vydalo MŠMT manuál týkající se hygienických a protiepidemických opatření, nařízení a doporučení.

Manuál pravidel pro naší MŠ jsme Vám vzhledem k přehlednosti a porozumění nařízením shrnuly do několika bodů:

Pravidla provozní a organizační  vzhledem ke COVID – 19 v MŠ Ledňáček:

• Rodič musí být vybaven při vstupu do MŠ ochrannou rouškou, dítě nikoliv.
  • Po vstupu do budovy je povinen vydezinfikovat ruce sobě i dítěti.
  • Dítě rodiče vybaví rouškou, kterou mu ponechá v šatně své skříňky pro případ výskytu nákazy v MŠ.
  • Dítě předá své třídní p. učitelce.
  • Pro vyzvedávání dětí, platí stejná pravidla. Pokud si rodič dítě bude vyzvedávat v odpoledních hodinách na zahradě MŠ, roušku nepoužije, vybavení rouškou rodiče se týká jen vnitřních prostor MŠ.
  • MŠ bude během dne pravidelně dezinfikována a hygiena prostor bude zvýšená. Třídy budou během dne intenzivně větrány. Budeme klást důraz na dezinfekci povrchů nebo předmětů, které se používají nejčastěji. Úklidový personál byl poučen. Pedagogický personál bude dohlížet na zvýšené a správné mytí rukou dětí.
  • Školní jídelna  respektuje zásady správné výrobní a hygienické praxe, mytí nádobí probíhá při dostatečně vysokých teplotách.
  • Vstup do školní jídelny pro ZŠ bude vybaven dezinfekcí na ruce, pravidla hygienického používání dezinfekce kontroluje doprovodný personál ZŠ.
  • Pro případ podezření nákazou u dítěte, kontatuje telefonicky p.učitelka MŠ rodiče.

Děkujeme za dodržování nařízení naší MŠ a věříme, že společně toto nelehké období zvládneme ve zdraví.

Chráníme Vás, Vaše děti i nás.